18-24 Ay Baby Steps Gym-Sensory Play

18-24 Ay Baby Steps Gym-Sensory Play

Çocuk Gelişimine Katkı Sağlayan Denge ve Koordinasyon Oyunları​

Bu atölye çalışmasında içinde 18-24 ay aralığındaki bebeklerin ebeveyn eşlikli olarak yürüttüğü programlar yer almaktadır. Atölye kontenjanı 7 kişiden oluşmaktadır. Program içeriğinde alanında uzmanlar tarafından yürütülen çalışmalar yer almaktadır.

Erken çocukluk döneminde atölye çalışmalarının çocuk gelişimine birçok yönden olumlu etkisi bulunmaktadır. Bunlar;

1- Motor Gelişim: Hareket eğitimi çocuklarda kaba motor becerilerinin gelişimini desteklemektedir. Bebeklerde yürüme, koşma ve zıplama gibi hareketleri öğretirken aynı zamanda koordinasyon yeteneği kazandırmaktadır.

2- Kas Güçlenmesi: Hareket eğitimi bebeklerin kas gücünü arttırmaktadır. Örneğin; tırmanma veya itme gibi etkinliklerde kas grubunu güçlendirirken fiziksel dayanıklılığı da arttırmaktadır.

3- Denge Gelişimi: Yaş grubuna uygun hazırlanan parkur çalışmalarında kullanılan denge çalışmaları veya yuvarlanma gibi etkinlikler bebeklerin denge duygularını ve beden farkındalıklarını geliştirmektedir.

4- Duyusal Deneyimler: Bebekler farklı dokular, desenler ve malzemeleri keşfederken duyularını keşfetmektedir. Duyusal hassasiyeti önlemeye yardımcı olan bu tarz yeni deneyimler çocukların özgüven ve yaratıcılık becerilerini de desteklemektedir.

5- Bilişsel Gelişim:  Atölye çalışmaları sırasında farklı şekil, boyut, renk ve dokuları keşfederek zihinsel farkındalık geliştirirler. Ayrıca, nesneleri inceleme, sınıflandırma ve ilişkilendirme becerilerini geliştirirler.

5- İletişim ve Sosyal Beceriler: Kendi yaş grubuyla etkileşim kuran bebekler sosyal becerileri ve iletişim becerilerini de desteklemektedir. Aynı zamanda atölye çalışmaları bebeklerin dil gelişimini de geliştirmektedir.

6- Aile İlişkilerini Güçlendirme: Ebeveyn/bakım vereniyle verimli ve keyifli vakit geçirmek bağlanmayı güçlendirmektedir. Bu sebeple küçük yaş grubuna ebeveynle bol bol vakit geçirilmesi önerilmektedir.

Samsun’da bebeğinizle birlikte keyifle vakit geçirirken çocuğunuzun gelişimini desteklemek ve çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.