2-3 Yaş Kids Sport Academy

2-3 Yaş Kids Sport Academy

Çocuk Gelişimine Katkı Sağlayan Denge ve Koordinasyon Oyunları​

Bu atölye programının içerisinde hareket eğitimi, dikkat&zeka atölyesi ve bilişsel gelişimi destekleyici çalışmalar yer almaktadır. Program alanında uzman eğitimci kadrosuyla yürütülmektedir. Atölye kontenjanı 10 kişiden oluşmaktadır.

1- Sosyal Becerilerin Gelişimi: Kids Sport Academy çocukların kreşe hazırlık sürecinde sosyal becerilerini geliştirmektedir. Akranlarıyla sosyal etkileşim kurarken paylaşma, işbirliği yapma ve problem çözme gibi becerileri öğretmektedir. İletişim becerileri güçlenen çocukların özgüvenleri güçlenmektedir.

2-Duygusal Hazırlık: Okul döneminde ebeveyn ile ayrılık sürecinde birçok çocuk ayrılık kaygısı yaşamaktadır. Grup çalışmalarında çocuklara ayrılık kaygısıyla başa çıkmayı, duygularını ifade etmeyi ve yeni ortamlara uyum sağlamayı öğretmektedir. Bu sayede çocuklar anaokul/kreş süreçlerine daha kolay adapte olmaktadır.

3- Özbakım Becerilerinin Gelişimi: Ebeveyn eşliksiz yürütülen çalışmalarda çocukların bağımsızlık ve öz bakım becerilerini geliştirmesi için imkân sunmaktadır. Hazırlık grupları, çocuklara tuvalet alışkanlıkları, giyinme, yemek yeme ve kişisel hijyen gibi günlük yaşam becerilerini öğretmektedir. Becerileri erken dönemde kazanan çocuklar anaokul/kreş süreçleri daha kolay yürütmektedir.

4- Bilişsel Gelişim: Atölye çalışmaları sırasında farklı şekil, boyut, renk ve dokuları keşfederek zihinsel farkındalık geliştirirler. Ayrıca sayı, harf, şekil, renkler gibi kavramları da öğrenmektedir.

5- Kas Güçlenmesi: Hareket eğitimi bebeklerin kas gücünü arttırmaktadır. Örneğin; tırmanma veya itme gibi etkinliklerde kas grubunu güçlendirirken fiziksel dayanıklılığı da arttırmaktadır.

6- Denge Gelişimi: Yaş grubuna uygun hazırlanan parkur çalışmalarında kullanılan denge tahtası veya yuvarlanma gibi etkinlikler bebeklerin denge duygularını ve beden farkındalıklarını geliştirmektedir.

7- Duyusal Deneyimler: Bebekler farklı dokular, desenler ve malzemeleri keşfederken duyularını keşfetmektedir. Duyusal hassasiyeti önlemeye yardımcı olan bu tarz yeni deneyimler çocukların özgüven ve yaratıcılık becerilerini de desteklemektedir.

8- Bilişsel Gelişim:  Atölye çalışmaları sırasında farklı şekil, boyut, renk ve dokuları keşfederek zihinsel farkındalık geliştirirler. Ayrıca, nesneleri inceleme, sınıflandırma ve ilişkilendirme becerilerini geliştirirler.

9- İletişim ve Sosyal Beceriler: Kendi yaş grubuyla etkileşim kuran bebekler sosyal becerileri ve iletişim becerilerini de desteklemektedir. Aynı zamanda atölye çalışmaları bebeklerin dil gelişimini de geliştirmektedir.

Samsun’da okul öncesi çocuğunuzun ebeveyn eşliksiz gruba dahil olmasını ve gelişiminin desteklenmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.