8-12 Ay Baby Steps Gym-Sensory Play

8-12 Ay Baby Steps Gym-Sensory Play

Çocuk Gelişimine Katkı Sağlayan Denge ve Koordinasyon Oyunları​

Bu atölye çalışmasında içinde 8-12 ay aralığındaki bebeklerin ebeveyn eşlikli olarak yürüttüğü programlar yer almaktadır. Atölye kontenjanı 7 kişiden oluşmaktadır. Program içeriğinde alanında deneyimli uzmanlar tarafından yürütülen çalışmalar yer almaktadır.

Erken çocukluk döneminde atölye çalışmalarının çocuk gelişimine birçok yönden olumlu etkisi bulunmaktadır. Bunlar;

 

1- Motor Gelişim: Bebekler hareket eğitimi sayesinde kaba/ince motor becerilerini geliştirmektedir. Sürünme, emekleme, oturma ve ayakta durma gibi temel hareketlerinin gelişimini desteklemektedir.  Aynı zamanda parkur çalışmalarıyla desteklenen nesneleri yakalamak, fırlatmak veya atmak gibi çalışmalar bebeklerin el-göz koordinasyonunu geliştirmektedir.

 

2- Duyusal Deneyimler: Bebekler farklı dokular, desenler ve malzemeleri keşfederken duyularını keşfetmektedir. Duyusal hassasiyeti önlemeye yardımcı olan bu tarz yeni deneyimler çocukların özgüven ve yaratıcılık becerilerini de desteklemektedir.

 

3- Bilişsel Gelişim: Atölye çalışmaları sırasında farklı şekil, boyut, renk ve dokuları keşfederek zihinsel farkındalık geliştirirler. Ayrıca, nesneleri inceleme, sınıflandırma ve ilişkilendirme becerilerini geliştirirler.

 

4- İletişim ve Sosyal Beceriler: Kendi yaş grubuyla etkileşim kuran bebekler sosyal becerileri ve iletişim becerilerini de desteklemektedir. Aynı zamanda atölye çalışmaları bebeklerin dil gelişimini de geliştirmektedir.

 

5- Aile İlişkilerini Güçlendirme: Ebeveyn/bakım vereniyle verimli ve keyifli vakit geçirmek bağlanmayı güçlendirmektedir. Bu sebeple küçük yaş grubuna ebeveynle bol bol vakit geçirilmesi önerilmektedir.

 

Samsun’da bebeğinizle birlikte keyifle vakit geçirirken çocuğunuzun gelişimini desteklemek ve çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.