24-36 Ay My Play Gym

24-36 Ay My Play Gym

Çocuk Gelişimine Katkı Sağlayan Denge ve Koordinasyon Oyunları​

Bu atölye programının içerisinde hareket eğitimi yer almaktadır. Hareket eğitimi, alanında uzman beden eğitim öğretmenleri tarafından grup çalışması olarak verilmektedir. Atölye kontenjanı 7 kişiden oluşmaktadır.  Bebekler kendi yaş gruplarına uygun hazırlanan parkur eşliğinde uzmanlarla çalışmaktadır.

Hareket eğitiminin çocuk gelişimine birçok faydası bulunmaktadır. Bunlar;

1- Motor Gelişimi: Bebeklerde hareket eğitimi sayesinde ince ve kaba motor becerileri gelişmektedir. Koşma, zıplama, tırmanma gibi becerilerin yanı sıra ince motor beceriler de güçlenmektedir.

2- Koordinasyon: Çocuklarda koordinasyon çalışmaları motor becerilerini geliştirmelerine, denge ve postürlerini iyileştirilmelerine, kas güçlerini arttırmalarına ve bedensel farkındalıklarını arttırmaktadır. Ayrıca koordinasyon çalışmaları çocukların zihinsel gelişiminin ve özgüvenlerinin gelişimine katkı sağlamaktadır.

3- Güç ve Dayanıklılık: Fiziksel aktiviteler, bebeklerin kas gücünü ve dayanıklılıklarını arttırmaktadır. Bu çalışmalar aktif bir yaşam tarzını teşvik etmektedir.

4- Beden Farkındalığı: Hareket eğitimi sayesinde bebekler kendi bedenlerini ve fiziksel sınırlarını keşfetmektedir.

5- Duygusal İyilik Hali: Bebekler hareket ederken endorfin hormonu salgılanmaktadır. Salgılanan hormon duygusal iyilik halinin kazanılmasına ve stresin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

6- Sosyal Etkileşim: Grup çalışmalarında akranlarıyla etkileşimde bulunan bebeklerin sosyal becerileri de gelişmektedir. Grup çalışmaları oyun oynamak, paylaşmak ve işbirliği yapmak gibi becerilerin kazanılmasına yardımcı olmaktadır.

7- Dikkat ve Konsantrasyon: Parkur çalışmalarında bebeklerin dikkat sürelerinin arttırılması amaçlanmaktadır. Hedef odaklı yapılan çalışmalar dikkat süresini arttırmaktadır.

8- Aile İlişkilerini Güçlendirme: Ebeveyn/bakım vereniyle verimli ve keyifli vakit geçirmek bağlanmayı güçlendirmektedir. Bu sebeple küçük yaş grubuna ebeveynle bol bol vakit geçirilmesi önerilmektedir.

Samsun’da bebeğinizle birlikte keyifle vakit geçirirken çocuğunuzun gelişimini desteklemek ve çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.